Biz Kimiz?

Adana'da Reklam Ajansı deyince akla gelen ilk isimler arasındayız. Bunu yaptığımız işlere ve bunu yapan ekibimize borçluyuz.

İkies PR

İKİES, Sezer Katkay ve Seçil Katkay tarafından 2013 yılında kurulmuş, 360 derece hizmet veren butik bir reklam ajansıdır. Marka bilinirliğinizi arttırmak, müşterilerinizle doğrudan iletişime geçen reklamlar planlamak ve kurumsal kimliğinizi unutulmaz bir imzaya dönüştürecek tasarımlar yapmak için disiplinle çalışırız. Alanında uzman ekibimiz ile markanızın ihtiyacı olan çözümleri, en verimli ve en hızlı şekilde hayata geçiririz.

Ekibimiz

Ekip ruhu hemen her sektörde önemlidir. Ancak eğer bir reklam ajansıysanız, ekip ruhuna sahip olmak; sizin için hayati önem taşır. İkies olarak; bu noktada kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Zira bu ekipte herkes; iyi dost, hevesli bir yardımcı, çalışma şekli ve tecrübesiyle uzman ama aynı zamanda da öğrenmekten de yılmayan birer öğrenci. Eğer bu sayfadaysanız, onları daha yakından tanımaya da heveslisiniz demektir. Biz şimdiden memnun olduk, kahveye de bekleriz.

Seçil Katkay

Big Boss – Seçil Katkay

1982 yılında Ceyhan’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Öncül:Sefa İletişim Hizmetleri’nde Müşteri İlişkileri Sorumlusu olarak görev yaptı. İşini severek yapan, pozitif enerjisi ile en çetin işleri kolaylaştıran Seçil, 2013 yılında eşi Sezer ile birlikte İKİES PR ve Tanıtım Danışmanlığı’nı kurdu. Seçil aynı zamanda bir kız çocuk annesi olup, ajansın da annesi olma görevini şefkatle sürdürüyor. Sektöre girdiği ilk günden bu yana reklamcılıkla kendisi gibi sıcacık bir bağ kuran Seçil, uzun yıllara dayanan reklamcılık ve medya deneyimini hizmet verdiği markalar için kullanıyor.

sezer-katkay

Ajansın Bel Kemiği – Sezer Katkay

1984 yılında Adana’da doğdu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden sonra, lisansını Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Öğrenciliği çok seven Sezer, okumaktan hiç vazgeçmedi. Şimdilerde Zirve Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaya devam ediyor. 2006-2013 yılları arasında Öncül:Sefa İletişim Hizmetleri’nde çalışırken, 2009-2013 yıllarında da bölgenin önde gelen yayınlarından biri olan Home & Office Concept Dergisi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüttü. 2013 yılında buradaki görevinden ayrılarak eşi Seçil ile İKİES PR ve Tanıtım Danışmanlığı’nı kurdu. Aynı zamanda eski bir muhabir olan Sezer, gerçek bir Adanalı ve kızına aşık bir baba.

tamer-oguz-ayta

Dijital İşler – Tamer Oğuz Ayta

1982, Gaziantep doğumlu olan Tamer, ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. İlgi alanı hep dijitalde olan Tamer, “Web tasarım konusunda Adana’nın en iyisi olacağım” diyerek yola çıktı. Dijital trendleri yakından takip ederek İkies’i her zaman modern bir çizgiye taşıdı. Geçmişteki grafik tasarım deneyimi sayesinde gerek web gerekse tasarım konularında ajansa her manada destek olmaya devam ediyor.

nazim-suci

Tasarımsal İşler – Nazım Suci

O, hayatının 20 yılını grafik tasarıma vermiş, saçının ve sakalının her bir telini reklam işleriyle ağartmış, yeri dolmaz bir üstad. Üstelik 2 çocuk babası. Bizce başka söze gerek yok. O da zaten işleriyle konuşmayı tercih ediyor.

nagehanyavas

Tasarımsal İşler – Nagehan Yavaş

Ayvansaray Üniversitesinde Grafik tasarım eğitimini tamamladıktan sonra bir kaç ufak staj eğitimini tamamlayarak iş hayatına İkies’te başlayan Nagehan her geçen gün kendini geliştirerek tasarıma yeni bakış açıları getirmeye devam ediyor.

busra-ulu-altinmakas

Dijital ve Metinsel Konular – Büşra Ulu Altınmakas

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde okurken Erasmus Programı ile gittiği Belçika’da aynı eğitimine devam etti. Mezun olduktan sonra, İstanbul’da başlayan reklamcılık serüvenine 2 yıldır yaşadığı Adana’da 2. durağı olan İkies’te mutlu mesut devam ediyor.

bulutucar

Metinsel Mevzular – Bulut Uçar

1990 yılında Adana’da doğdu. Okuduğu kitaplara alternatif olay örgüleri kurarak başlayan yazarlık kariyeri, kendi yazdığı öyküleri bir başkasına aitmiş gibi anlattığı dost meclislerinde boyut değiştirdi. Birtakım absürt olaylar nedeniyle Kimya eğitimi aldı. Garsonluk, kitapçılık, makinistlik ve editörlük yaptı. Yazıları, başta OT Dergisi olmak üzere bir çok dergide yer aldı. Türk Hava Yolları, Türk Telekom, Avea, Medya A.Ş., Türksat Kablo, Roche gibi markalar için reklam yazdı. 2019’un başından bu yana İkies PR için içerik üretmeye devam etmektedir.
Gülçin Büyükakar

Parasal Mevzular – Gülçin Büyükakar

Hesap kitap işleri ondan sorulur. Tahsilattaki başarısı ile adından sürekli söz ettiren Gülçin, muhasebeciliğinin yanı sıra halk oyunları, TSM solistliği ve Dağcılıkla uğraşıyor. Latin danslarına olan ilgisi de gözden kaçmıyor. İkies Gülçin’le enflasyona kafa tutuyor.

sergen-ulunisan

Lojistik İşler – Sergen Ulunisan

1993 yılında Adana’da dünyaya gelen Sergen, Karşıyaka Endüstri Meslek Lisesi’nde Matbaa Bölümü’nden mezun olduktan sonra Amasya Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ne kaydını yaptırdı fakat bırakmak zorunda kaldı. Ajansın baskı işlerinin kontrolünden ve lojistiğinden sorumlu olan Sergen, her zaman işini özveri ve disiplin içinde yapar. Bu ciddi duruşunun yanı sıra Adana’da bilinen bir rap grubunun lideri olacak kadar da renkli bir kişiliğe sahip.

gulbahar-asci

Şef – Gülbahar Aşçı

İkies çalışanları sabah ofise geldiğinde Bahar onları mis gibi kahve kokusuyla karşılar. Ofiste çalışma başlar başlamaz Tarz-ı Hususi’ler masalarda belirir. Öğleye kadar kapıyı kapalı tutmazsak muhteşem yemek kokuları sarar etrafımızı. Her gün birbirinden şahane menüleri ile Bahar bize ziyafet çeker. Bunlarla yetinmeyen Bahar sık sık yaptığı sürprizlerle İkies ekibinin motivasyonuna büyük katkı sağlıyor.

eda-urun

Joker – Eda Ürün

Eda, 2002 yılında Adana’da doğdu. Seyhan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halkla İlişkiler Bölümü’nde öğrenci. Şu an İkies’te zorunlu stajını yapıyor ama o sıradan bir stajyer olmaktan öteye geçip ajansa hem dijital hem de tasarımsal konuda büyük destek oluyor. Yaratıcı fikirleri ve araştırmacı kişiliğiyle fark yaratan Eda halk oyunları alanında Adana, bölge ve Türkiye derecelerine sahip.

Seçil Sezer Katkay

Dikkat Dağıtma Uzmanı – Seçil Sezer Katkay

Anne ve babasının özlemle 9 ay beklediği Jr. Seçil 2011 yılında doğdu. 4 yaşında okul hayatına başlayan Jr. Seçil büyüyünce Ressam ve ameliyat yapan bir Dr. olmak istiyor. Hayvanları çok seven Seçil’in Ponçik ve Badem adında iki kedisi var. Hobileri arasında resim yapmak ve deniz kabuğu toplamak olan Seçil’in topladığı deniz kabukları genelde evin çeşitli yerlerinde ayağınıza batabilir ya da bir kıyafetinizin cebinden çıkabilir. Seçil sık sık ajansa gelmektedir ve tüm arkadaşlarımızı aynı anda meşgul edebilme yeteneğine sahiptir. Kimi zaman ekibimizin yaratıcılığına balta vursa da katkı sağladığı zamanlar da olmaktadır.