İkies ile çalışmak için 8 sağlam nedeniniz var!

Bir İkies ajans sözü vardır ki; “Reklam var vezir eder, reklam var rezil eder.” der. Biz buna sahiden de inanıyoruz. Müşterilerimiz için reklamları kurgularken; onlar için maksimum fayda sağlayacak unsurların üzerinde duruyoruz. Herkesle çalışmıyor, her kapıyı çalmıyor, gerçekten elektriğimizin tuttuğu ve bize kendini emanet edebilecek potansiyeli gördüğümüz firmalarla ilerliyoruz. Bunu kibrimizden değil; mevcut müşterilerimize en iyi hizmet verebilmek ve ekibimizin motivasyonunu korumak için yapıyoruz. 

Haydi şimdi neden bizimle çalışmanız gerektiğinden bahsedelim biraz: 

1.

Trendleri kullanırız. Teknoloji işlerimizin odağıdır.

Tüm mecralarda trendlerin ve teknolojinin yakın takipçileriyiz. Yeni reklam modelleri, yeni sosyal ağlar ve tasarımda son trendler bizden sorulur. Reklamlarınızı asla tek bir mecra üzerinden tasarlamaz, her mecradan hedef kitlenizle iletişime geçmeniz için didinir dururuz. 

2.

Az sayıda danışanımız vardır, iş evlilikleri yapar, butik çalışırız.

5 seneyi geride bıraktık. Yola çıktığımızda kol kola girdiğimiz danışanlarımızla hala birlikteyiz. Günübirlik işlerin ajansı olmayı sevmeyiz. Bir marka/kurum/kuruluşla el sıkıştığımızda isteriz ki onu olduğu yerden daha yükseklere taşıyalım, yani işin hakkını verelim. “Ne iş olsa yaparız”ların ajansı değiliz. Çok iş, günübirlik iş yerine… Az, öz ve uzun vadeli başarılı iş modeli ile çalışmayı tercih ederiz. Tıpkı insan evliliklerindeki gibi, zaman geçtikçe birbirimizi çok daha iyi tanırız. Bu yüzdendir ki, bizimle çalışanlar 2. yılı geride bıraktıklarında farkımızı ve katma değerimizi daha iyi anlaşmış ve hissetmiş olurlar. 2. yıldan sonra onlara birileri “Sizin ajansınız kim?” diye sormaya başlamış olur.

3.

Kendi networkümüzde sinerji yaratırız!

Aynı ajanstan hizmet alan iki ayrı firma, neden yeni bir proje için bir araya gelmesinler? Bugüne kadar İkies olarak birçok kez buna vesile olduk. Çünkü biz kendi networkümüzde sinerji yaratmayı bilen, müşterileri harekete geçirme ve yeni iş birliktelikleri geliştirme konusunda istekli bir ajansız. 

4.

Müşterilerimizin cebini düşünürüz.

Biz müşterilerimizin parasını kendi paramız olarak görürüz. Reklam bütçelerimizi buna göre yönetir, her bir kuruşun müşterilerimize kazanç olarak dönmesini hedefleriz. Çünkü biz reklam için harcadığımız her kuruştan kendimizi sorumlu görürüz. 

5.

Sahada, gizli müşteriyizdir. İşlerimizi takip eder ve sorgularız.

Reklamı iyi yaptık. Peki reklamını iyi yaptığımız kurum bu reklamın altını güzel bir şekilde doldurabiliyor mu? Telefon çaldığında gelen sorular nasıl cevaplanıyor? Reklamı görüp hizmete veya ürüne gelen hedef kitle, nasıl karşılanıyor? Bunlar gibi pek çok detayı, gizli müşteri olarak deneyimlemeye çalışır, hizmet verdiğimiz kuruma gözlemlerimizi rapor olarak aktarırız.  

6.

Müşterimizin satışına odaklanırız.

Bizce “iyi reklam” satışa dönen reklamdır. Oluşturduğumuz her kampanyayı buna göre planlar, müşterilerimizin satışlarına ivme kazandırmak için çalışırız. Marka bilinirliğinizi, hedef kitlenizin zihinlerinde güçlendirirken; web sitenizin tıklanması, telefonlarınızın çalması, ürün ve hizmetlerinizin talep görmesi bizim için en büyük kazançtır. 

7.

Farkındalık oluştururuz.

Sıradan olanı herkes yapabilir. Biz her zaman sıra dışı olanı yapmaya çalışırız. Dikkat çeken, ilgi gören, etkileşimi yüksek çalışmalar yapmaya odaklanırız. İsteriz ki yaptığımız çalışmaları görenler, çalışmanın bir kenarında imzamız olmasa dahi, “Bu ikies’in işi” desinler. 

8.

Bedavaya çalışırız (!)

Çok büyük bütçeler harcayarak dikkatleri çekmek kolaydır. İşin sırrı ekonomik bütçelerle, dikkatleri çekmeyi başarabilmekte yatar. Doğru reklam stratejisi, doğru görsel kurgu, doğru mesaj, doğru hedef kitle, doğru mecra, doğru zaman… Tüm bu doğrular bir araya geldiğinde, 2 birim harcayarak, 4 birimlik fayda ve katma değer sağlamak mümkündür. (Bkz. Madde4) Biz, minimum bütçelerle, maksimum etkilerin nasıl yakalanacağına kafa yorarız. Yıl tamamlandığında, totalde harcanan para ile elde edilen maksimum etki karşılığındaki maddi kazanç, ajans hizmeti olarak bize ödediğiniz bedeli fazlasıyla karşılar. Hatta çoğu zaman, bize ödediğinizin kat be kat fazlasını dolaylı olarak geri almış olursunuz.

Dilimizin döndüğünce size kendimizi anlatmaya çalıştık. Ama bir şeyden bahsetmeyi atladık: İkies aynı zamanda, lezzetli pastaları, taze demlenmiş çayı ve kokusu ile zihinleri açan kahvesiyle aynı zamanda çok lezzetli bir mutfağa sahiptir. Siz de hem bu lezzetleri tatmak hem de reklam üzerine keyifli bir sohbet etmek isterseniz biz hep ajanstayız, bekleriz