İnternet dediğimiz muhteşem oluşum ile söyleşi yapsak ve kendisine “İnsanın en sevdiğin yanı nedir?” diye sorsak, muhtemelen “Hiç dinmeyen merakı ve parmak uçları” derdi. Zira dijital çağ, bitmeyen bir merakın etkisi ile olanca ateşiyle parmak uçlarımızda yükseliyor.

Mobil teknoloji hayatlarımızı ve iş modellerimizi hızla değiştirmeye devam ederken, markaların da mobil teknolojiler ile kurduğu ilişkinin önemi doğal olarak artıyor. İnternet kullanıcılarının her şeyi en hızlı ve en zahmetsiz şekilde; tabiri caizse ‘’bi tık’’ ile çözme eğilimlerinin giderek ve ısrarla yerleştiği günümüzde, masaüstü bilgisayarlardan internete bağlanan kullanıcıların yerini artık telefon ve tabletlerden bağlanan kullanıcılar alıyor.

Mobil reklam pazarında Google ve Facebook’un pazar payının artması ve kullanıcıların aradıklarını kolayca bulabilme arzuları; ulaşıldıklarından emin olmak isteyen firmalar için önem arz ediyor. İşte tam da bu noktada markalar için web sitelerini mobilden de tıklanabilir hale getirme zorunluluğunu doğuyor.

Unutmamak gerekir ki; mevcut ve potansiyel müşterileriniz işletmenizi birden fazla cihazda arayabilir ve her seferinde iyi bir dijital deneyim yaşamak isterler. Mobil cihazlara uyumlu olmayan, karmaşık ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayan web siteleri, sayfanızı ziyaret edenleri sitenizden hemen çıkmaya zorlayacağı gibi; sizinle aynı sektörde hizmet veren başka bir markaya yönlenmelerine de sebep olabilir. Böyle bir durumda işletmeniz günümüz teknolojisinde rakiplerinin gerisinde kalabilir, rekabetçi pazarda payınızı başkalarına devretmek durumunda kalabilirsiniz.

Web siteniz henüz mobil uyumlu değilse bu çevrimiçi pazardaki konumunuz için büyük bir risktir ve acilen çözülmesi gerekir. Çünkü sitenizi ziyaret eden kullanıcıların büyük bir çoğunluğu çok yüksek bir ihtimalle mobil cihaz kullanmaktadır. Unutmayın, mobil veri ve içerikler işiniz için büyük önem taşır ve bu önem günden güne artmaya devam edecektir.

Web sitenizin tasarımının mobil uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak web sitenizi test edebilirsiniz. Eğer web siteniz mobil uyumlu değil ve mobil sitenizi nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek, potansiyel müşterilerinizin parmak uçlarında yer edinebilirsiniz.

https://search.google.com/search-console/mobile-friendly